FERIE ZIMOWE 2018

Autor: grzegorzg 2018-01-18

Projekt kulturalny w klasie MYP w gimnazjum Dwujęzycznym w Tarnowie

Uczniowie klasy 2ag- klasy z programem MiddeYears Programme- brali udział w projekcie "Nauczyciel z kulturą". Celem projektu ‘Nasza własna sztuka- uczniowie w roli scenarzystów, reżyserów oraz aktorów’ było rozpropagowanie języka angielskiego wśród uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych poprzez zainteresowanie teatrem, kulturą krajów anglojęzycznych oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego metodą dramy.

Zwieńczeniem projektu było przedstawienie, które było autorskim dziełem wszystkich uczniów, zatytułowane "Between the wor(l)ds". Akcja sztuki toczyła się pomiędzy światami (between the worlds), ale również "pomiędzy słowami" (between the words). Główna bohaterka Mia- uczennica szkoły podobnej do każdej innej zostaje uprowadzona, gdyż złe moce pragną by uczniowie zaprzestali odnajdywania wartości, mądrości oraz wsparcia w książkach i ich sile. Aby Mia została odnaleziona jej koledzy muszą przemierzyć inne równoległe światy, w których spotykają bardziej lub mniej przychylne im postacie. ‘Dziwne rzeczy się dzieją..,’ jak mówi narrator. W trakcie sztuki można było zwrócic uwagę na wartości oraz mądrości , wypowiadane lub zasłyszane przez bohaterów, które doprowadzają ich coraz bliżej do rozwiązania zagadki zniknięcia ich koleżanki.

W przedstawieniu brali również udział zaproszeni goście, m.in. Pan Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie - Artur Puciłowski, Pani Dyrektor Halina Pasternak, Pani wice-dyrektor Beata Klimkiewicz-Świder, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnowie, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Bernadetta Walczak oraz nauczyciele i uczniowie szkoły, jak też rodzice, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego im. Św. Kingi w Tarnowie.

Autor: grzegorzg 2018-01-17

Złote pływaczki z II LO

Wielkim sukcesem uczennic II LO zakończyły się Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu szkół ponad gimnazjalnych. Trzeci rok z rzędu Mistrzynią Tarnowa na dystansie 50m stylem dowolnym została Karolina Schab z klasy 3e. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajęła  Zuzanna Derus z klasy 1f. Pierwsze miejsce i złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła Marcelina Warecka z klasy 1c. Ogromną niespodziankę sprawiły nasze dziewczęta zwyciężając w konkurencji sztafetowej 6x50m stylem dowolnym zostając Mistrzyniami Tarnowa. Dziewczyny płynęły w składzie: Karolina Schab, Natalia Gogola, Anna Nowak, Marcelina Warecka, Klaudia Żurawska, Zuzanna Derus oraz rez. Małgorzata Bąk.

WIĘCEJ INFORMACJI....

Autor: grzegorzg 2018-01-16

Konkurs Wiedzy Chemicznej

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie:

1. Izabela Dobranowska kl. 3e
  2. Jakub Sikorski kl. 3e

zostali finalistami konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Zakład Dydaktyki Chemii przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

Autor: grzegorzg 2018-01-12

Etap okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego odbędzie się w piątek 12 stycznia w godz. 10 – 11.30 w sali nr 1.

Autor: grzegorzg 2018-01-11

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Z przyjemnością informujemy , że do etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej 2017/18 zakwalifikowało się pięcioro uczniów z naszej szkoły :

• Julia Filip 3 ag
  • Oliwia Kusek 1c
  • Jerzy Małek 2 c
  • Marcin Kawa 3 c
  • Wiktor Niemczura 3c

Zakwalifikowanym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Paulina Brożek

Autor: grzegorzg 2018-01-10

Konkurs Młodzieżowych Debat Obywatelskich

Wydarzenie objęte patronatem honorowym

Prezydenta Tarnowa Pana Romana Ciepieli

oraz patronatem medialnym

RDN Małopolska.

10 stycznia 2018 roku, w auli MCDN odbyła się pierwsza debata w stylu oxfordzkim, rozpoczynająca trzecią edycję międzyszkolnego Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich, którego organizatorem jest Gimnazjum Dwujęzyczne.

W Loży Mędrców zasiedli:

• p. Lucyna Bielatowicz – z-ca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa
  • p. Beata Kania – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej
  • p. Aleksandra Kubisztal – instruktor ds. edukacji Biura Wystaw Artystycznych.

Marszałkiem debaty był p. Andrzej Król, a funkcję Sekretarza sprawowała p. Aleksandra Sęk. Nad przebiegiem debaty czuwała Ekspert, p. Danuta Ciszek

W roli propozycji, argumentując tezę Niedaleko pada jabłko od jabłoni, wystąpiła drużyna Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze. Pojedynek na słowa wygrała drużyna opozycji – gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie.

Członkowie obu zespołów, przedstawiając swoje mowy, wykazali się umiejętnością budowania argumentacji oraz spokojem i swobodą podczas wypowiedzi.

Uczestnikom debaty, a szczególnie zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

"Nie mówi się nigdy za długo, gdy się mówi to, co powiedzieć trzeba."

Eugene Delacroix

Autor: grzegorzg 2018-01-10

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap szkolny

Etap Szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbędzie się w środę 10 stycznia w sali nr 05.

Autor: grzegorzg 2018-01-08