Edukacja surowcowa

W ramach programu "Edukacja surowcowa elementem bezpieczeństwa surowcowego państwa"  Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk Krakowie, w  dniach 11-12 stycznia 2023 r. uczniowie klas 2a, 3a, 4a oraz 4b mieli okazję uczestniczyć  w zajęciach, dotyczących pozyskiwania, użytkowania i znaczenia surowców mineralnych.

Podczas zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat potencjału surowcowego Polski oraz wykorzystania surowców mineralnych w gospodarce i życiu codziennym człowieka. W związku z lokalizacją kopalni złota młodzież uczestniczyła w konsultacjach społecznych, reprezentując trzy grupy interesariuszy: ekologów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli władz gminy.